RS/FL
DS/FL/
A.net/FL
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Madison County High School Track & Field and Cross Country - Madison, Florida
you RUN the place
2649 W. Us Highway 90, Madison, Florida, 32340, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Gavin Stephens
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
6
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (2 articles)
2010 / 2011 - (3 articles)
2011 / 2012 - (1 articles)
All News
Search
2010 Results - FHSAA 2A District 2
Published by
LFCSumner3
Apr 18th 2010, 10:04pm
Comments
FHSAA 2A District 2
- Apr 13, 2010
US
« Filter Results by Team: »
East Gadsden HS
Florida State University/Florida High
Godby
James S Rickards
Madison County HS
Taylor County
Wakulla
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
110h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
100h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ellis, Lachaddrick
Taylor County
10.87
nwi
1
10
2
Johnson, Lavorrie
Godby
10.91
nwi
1
8
3
Butler, Johnathan
James S Rickards
11.14
nwi
1
6
4
Condry, Terrance
Godby
11.33
nwi
1
5
5
Ellis, Jamar
Wakulla
11.40
nwi
1
4
6
Lindsey, Demetrius
Wakulla
11.42
nwi
1
3
7
Linder, Roy
Godby
11.47
nwi
1
2
8
Smith, Johnathan
Taylor County
11.77
nwi
1
1
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ellis, Lachaddrick
Taylor County
10.87
nwi
1
2
Johnson, Lavorrie
Godby
11.06
nwi
2
3
Butler, Johnathan
James S Rickards
11.07
nwi
2
4
Condry, Terrance
Godby
11.24
nwi
2
5
Ellis, Jamar
Wakulla
11.28
nwi
1
6
Lindsey, Demetrius
Wakulla
11.31
nwi
3
7
Linder, Roy
Godby
11.38
nwi
3
8
Smith, Johnathan
Taylor County
11.42
nwi
3
9
Gillyard, Ladarius
Madison County H
11.58
nwi
1
10
Butler, Joseph
James S Rickards
11.59
nwi
2
11
Denson, Dantonio
Madison County H
11.63
nwi
3
12
Williams, Shedrick
Madison County H
11.65
nwi
2
13
Adeshina, William
Florida State Un
11.67
nwi
2
14
Holmes, Travon
James S Rickards
11.70
nwi
3
15
Norton, Nolan
Florida State Un
11.80
nwi
3
16
McGee, Jakari
Florida State Un
11.84
nwi
1
17
Williams, Coydrick
Madison County H
12.00
nwi
1
18
Rhodes, Aaron
Wakulla
12.22
nwi
3
19
Brandon, Wes
Taylor County
12.39
nwi
1
20
Tuck, Deshon
Taylor County
12.48
nwi
3
21
Perkins, Yul
East Gadsden HS
12.52
nwi
1
--
Farmer, Kelvin
Florida State Un
DNF
nwi
2
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ellis, Lachaddrick
Taylor County
21.76
nwi
1
10
2
Johnson, Lavorrie
Godby
21.88
nwi
1
8
3
Butler, Johnathan
James S Rickards
22.57
nwi
1
6
4
Condry, Terrance
Godby
22.89
nwi
1
5
5
Ellis, Jamar
Wakulla
23.57
nwi
1
4
6
Brown, Darrell
East Gadsden HS
23.90
nwi
1
3
7
Holmes, Travon
James S Rickards
23.92
nwi
1
2
--
Houston, James
Taylor County
DNF
nwi
1
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ellis, Lachaddrick
Taylor County
22.69
nwi
3
2
Butler, Johnathan
James S Rickards
22.74
nwi
1
3
Johnson, Lavorrie
Godby
22.79
nwi
2
4
Condry, Terrance
Godby
23.10
nwi
2
5
Brown, Darrell
East Gadsden HS
23.14
nwi
2
6
Ellis, Jamar
Wakulla
23.22
nwi
1
7
Houston, James
Taylor County
23.42
nwi
3
8
Holmes, Travon
James S Rickards
23.50
nwi
2
9
Davis, Garrett
Florida State Un
23.99
nwi
3
10
Butler, Joseph
James S Rickards
24.05
nwi
1
11
Frazier, Chyrome
Madison County H
24.41
nwi
1
12
Davis, Josh
Florida State Un
24.48
nwi
3
12
Farmer, Damian
James S Rickards
24.48
nwi
1
14
Johnson, Freddie
Madison County H
24.56
nwi
1
15
Calhoun, Mike
Florida State Un
24.64
nwi
2
16
Rhodes, Aaron
Wakulla
24.70
nwi
2
17
Williams, Bobby
Madison County H
25.46
nwi
3
18
Hardy, Devyn
Florida State Un
25.56
nwi
1
19
Tuck, Deshon
Taylor County
25.73
nwi
3
20
Mcqueen, Markise
Godby
25.84
nwi
1
21
Brandon, Wes
Taylor County
26.03
nwi
2
22
Perkins, Yul
East Gadsden HS
27.79
nwi
3
--
Gallon, Deshawnte
Madison County H
DNF
nwi
2
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brinson, Bertran
Godby
52.55
3
10
2
Lewis, Gerrel
East Gadsden HS
53.12
3
8
3
Adeshina, William
Florida State Un
53.40
3
6
4
Farmer, Damian
James S Rickards
53.49
3
5
5
Houston, James
Taylor County
53.56
2
4
6
Collins, Jashawn
Godby
54.78
2
3
7
Logan, Austin
Florida State Un
54.97
3
2
8
Mahoney, Anthony
Florida State Un
55.51
2
1
9
Gibson, Michael
East Gadsden HS
55.84
3
10
Hayling, Jason
Madison County H
56.05
3
11
Tucker, Zach
Godby
56.18
2
12
Omah, Kelechi
James S Rickards
57.58
2
13
Miller, Sheldrick
Madison County H
57.99
2
14
Mobley, Cal
Madison County H
59.14
1
15
Smith, Johnathan
Taylor County
1:00.59
3
16
Gallon, Devontee
Madison County H
1:00.60
1
17
Davis, Josh
Florida State Un
1:00.66
1
18
Korie, Divine
James S Rickards
1:01.84
2
19
Pratt, Sheldon
East Gadsden HS
1:01.96
1
20
Floyd, Ryan
Wakulla
1:04.50
1
--
Morris, Shawn
Wakulla
DNF
1
--
Humphries, Frankie
Wakulla
DNF
1
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bryant, Terrell
Godby
1:58.40
3
10
2
Edwards, Trey
Florida State Un
2:02.18
3
8
3
Coker, Kaytron
Godby
2:10.72
3
6
4
Mederos, Anthony
Florida State Un
2:11.94
3
5
5
Urling, Steven
Wakulla
2:12.36
3
4
6
Garcia, Joseph
Florida State Un
2:15.27
3
3
7
Victor, David
Wakulla
2:16.33
2
2
8
Metz, Jack
Florida State Un
2:19.46
3
1
9
Weatherspoon, Winston
Madison County H
2:19.48
2
10
Stoney, George
Godby
2:20.57
3
11
Broadway, Zach
Wakulla
2:21.87
2
12
Bowen, Andrew
East Gadsden HS
2:24.21
2
13
Thomas, Nicko
Madison County H
2:27.23
2
14
Humphries, Frankie
Wakulla
2:28.48
2
15
Gamble, Shauntavis
Madison County H
2:29.90
2
16
Hornsby, Jonathan
Taylor County
2:34.90
1
17
Omah, Kelechi
James S Rickards
2:35.36
1
18
Hollman, Garret
Madison County H
2:36.91
1
19
Korie, Divine
James S Rickards
2:37.75
1
20
Linton, Kyle
Taylor County
2:37.80
1
21
Nixon, Ernest
East Gadsden HS
2:47.17
2
22
McGriff, Winston
East Gadsden HS
2:51.16
1
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Duclos, Dieumy
Godby
4:33.23
1
10
2
Edwards, Trey
Florida State Un
4:34.58
1
8
3
Abellera, Robert
Florida State Un
4:54.10
1
6
4
Urling, Steven
Wakulla
4:59.36
1
5
5
Mederos, Anthony
Florida State Un
5:06.57
1
4
6
Toothman, Walker
Florida State Un
5:10.44
1
3
7
Phillips, Hunter
Wakulla
5:15.75
1
2
8
Humphries, Frankie
Wakulla
5:16.66
1
1
9
Stoney, George
Godby
5:23.28
1
10
Hornsby, Jonathan
Taylor County
6:06.93
1
11
Ward, Thurston
East Gadsden HS
6:29.02
1
12
McGriff, Winston
East Gadsden HS
6:31.39
1
13
Barron, Kendall
Wakulla
6:40.57
1
--
Love, Lance
Godby
DNF
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Duclos, Dieumy
Godby
10:09.35
1
10
2
Abellera, Robert
Florida State Un
10:44.74
1
8
3
Linton, Stanley
Wakulla
11:12.84
1
6
4
Toothman, Walker
Florida State Un
11:17.73
1
5
5
McRae, Ian
Godby
11:26.66
1
4
6
James, Cody
Wakulla
11:31.88
1
3
7
Singleton, Roberto
Godby
11:44.42
1
2
8
Love, Lance
Godby
12:03.16
1
1
9
Broadway, Zach
Wakulla
12:30.02
1
10
Maher, Brian
Florida State Un
12:45.95
1
11
Redda, Aman
Florida State Un
13:10.85
1
12
Dismuke, Josh
Wakulla
13:16.46
1
--
Ward, Thurston
East Gadsden HS
DNF
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Davis, Thurston
Godby
14.63
nwi
1
10
2
Williams, Montavious
Godby
15.15
nwi
1
8
3
Brown, Darrell
East Gadsden HS
15.29
nwi
1
6
4
St. Hilaire, Eddie
Godby
15.55
nwi
1
5
5
Shaw, Jacquacy
Godby
15.69
nwi
1
4
6
Frazier, Chyrome
Madison County H
16.48
nwi
1
3
7
Spottsville, Donovan
Florida State Un
16.80
nwi
1
2
8
Jackson, Jalan
Taylor County
17.28
nwi
1
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Davis, Thurston
Godby
15.01
nwi
2
2
Williams, Montavious
Godby
15.44
nwi
1
3
Brown, Darrell
East Gadsden HS
15.46
nwi
1
4
Shaw, Jacquacy
Godby
15.66
nwi
1
5
St. Hilaire, Eddie
Godby
15.85
nwi
2
6
Spottsville, Donovan
Florida State Un
16.73
nwi
1
7
Jackson, Jalan
Taylor County
16.94
nwi
2
8
Frazier, Chyrome
Madison County H
17.24
nwi
2
9
Scott, Brion
Taylor County
17.99
nwi
1
10
Hodge, Frankie
Madison County H
18.04
nwi
2
11
Ford, Malchom
James S Rickards
18.96
nwi
2
12
Arnold, Tre
Madison County H
19.04
nwi
1
13
Spencer, Harvey
Madison County H
22.61
nwi
1
Mens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shingles, Nicola
Wakulla
38.87
1
10
2
St. Hilaire, Eddie
Godby
40.98
1
8
3
Spottsville, Donovan
Florida State Un
41.14
1
6
4
Williams, Montavious
Godby
41.28
1
5
5
Davis, Thurston
Godby
41.35
1
4
6
Shaw, Jacquacy
Godby
42.95
1
3
7
Scott, Brion
Taylor County
43.06
1
2
8
Ford, Malchom
James S Rickards
43.76
1
1
Mens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Shingles, Nicola
Wakulla
38.83
3
2
Williams, Montavious
Godby
40.90
2
3
St. Hilaire, Eddie
Godby
41.51
1
4
Spottsville, Donovan
Florida State Un
41.96
1
5
Shaw, Jacquacy
Godby
42.53
3
6
Davis, Thurston
Godby
43.04
2
7
Ford, Malchom
James S Rickards
43.56
2
8
Scott, Brion
Taylor County
44.54
1
9
Philpott, Robert
James S Rickards
44.88
3
10
Hardy, Devyn
Florida State Un
44.93
1
11
Gibson, Michael
East Gadsden HS
45.24
2
12
Fitzgerald, Teron
East Gadsden HS
45.46
1
13
Woods, Taylor
Taylor County
45.80
3
14
Jackson, Jalan
Taylor County
47.72
1
15
Barron, Joe
Florida State Un
48.74
1
16
Arnold, Tre
Madison County H
49.68
3
17
Hodge, Frankie
Madison County H
50.85
2
18
Spencer, Harvey
Madison County H
53.53
2
19
Williams, Keldrick
Madison County H
56.70
3
20
McGriff, Winston
East Gadsden HS
1:04.68
2
Mens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Condry
,
Johnson
,
St. Hila
,
Linder
Godby
42.09
1
10
2
Philpott
,
Butler
,
McGee
,
Ford
James S Rickards
43.69
1
8
3
Jackson
,
Smith
,
Scott
,
Ellis
Taylor County
43.92
1
6
4
Gallon
,
Frazier
,
Hodge
,
Arnold
Madison County H
45.22
1
5
5
Farmer
,
Norton
,
Thomas
,
Copeland
Florida State Un
45.43
1
4
--
Shingles
,
Thomas
,
Lewis
,
Lindsey
Wakulla
DNF
1
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Duclos
,
Bryant
,
St. Hila
,
Linder
Godby
3:28.50
1
10
2
Gibson
,
Donald
,
Lewis
,
Gaymon
East Gadsden HS
3:35.84
1
8
3
Lewis
,
Shingles
,
Thomas
,
Morris
Wakulla
3:35.90
1
6
4
Gallon
,
Miller
,
Hodge
,
Hayling
Madison County H
3:39.25
1
5
5
Logan
,
Adeshina
,
Spottsvi
,
Hunter
Florida State Un
3:42.65
1
4
6
Philpott
,
Watson
,
Ford
,
Farmer
James S Rickards
3:43.08
1
3
7
Jackson
,
Scott
,
Nelson
,
Smyrnios
Taylor County
3:46.93
1
2
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Love
,
Duclos
,
McRae
,
Bryant
Godby
8:24.74
1
10
2
Edwards
,
Mederos
,
Logan
,
Abellera
Florida State Un
8:25.70
1
8
3
Morris
,
Linton
,
Phillips
,
Victor
Wakulla
9:17.63
1
6
4
Doston
,
Gillyard
,
Gallon
,
Arnold
Madison County H
9:43.32
1
5
--
Lewis
,
Bowen
,
Molina
,
Goldwire
East Gadsden HS
DNF
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Screen, Devin
Godby
48-04.00
(14.73m)
1
10
2
Doston, Reginald
Madison County H
47-11.00
(14.61m)
1
8
3
Stroman, Timothy
Godby
47-06.00
(14.48m)
1
6
4
Etheridge, Mike
Godby
46-07.50
(14.21m)
1
5
5
Griggs, Reggie
James S Rickards
43-01.50
(13.14m)
1
4
6
Coleman, John
Godby
42-10.50
(13.07m)
1
3
7
Denson, Dantonio
Madison County H
40-06.00
(12.34m)
1
2
8
Davis, Garrett
Florida State Un
39-08.00
(12.09m)
1
1
9
Sullivan, Sean
Florida State Un
39-06.00
(12.04m)
1
10
Stephens, Gavin
Madison County H
37-06.00
(11.43m)
1
11
Vernon, Kaleb
Wakulla
36-07.00
(11.15m)
1
12
Bass, Calvin
Taylor County
36-03.00
(11.05m)
1
13
Trammell, Rodney
Florida State Un
35-10.00
(10.92m)
1
14
Linton, Kyle
Taylor County
32-02.00
(9.80m)
1
14
Williams, Keldrick
Madison County H
32-02.00
(9.80m)
1
16
Jones, Mike
East Gadsden HS
31-06.00
(9.60m)
1
17
Hinchliffe, Mark
Florida State Un
31-00.00
(9.45m)
1
18
August, Shakir
Taylor County
28-01.00
(8.56m)
1
19
Mathews, Tanner
Wakulla
22-10.00
(6.96m)
1
Mens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Screen, Devin
Godby
166-09
(50.83m)
1
10
2
Stroman, Timothy
Godby
145-02
(44.25m)
1
8
3
Doston, Reginald
Madison County H
128-05.50
(39.15m)
1
6
4
Davis, Garrett
Florida State Un
111-08
(34.04m)
1
5
5
Denson, Dantonio
Madison County H
109-05
(33.35m)
1
4
6
Vernon, Kaleb
Wakulla
109-04
(33.32m)
1
3
7
Etheridge, Mike
Godby
101-03
(30.86m)
1
2
8
Mcghin, Dalton
Florida State Un
97-04.50
(29.68m)
1
1
9
Sullivan, Sean
Florida State Un
94-05
(28.78m)
1
10
Frazier, Chyrome
Madison County H
94-03
(28.73m)
1
11
Griggs, Reggie
James S Rickards
93-02
(28.40m)
1
12
Flowers, Alex
Taylor County
91-11
(28.02m)
1
13
Mueller, Billy
Godby
86-08
(26.42m)
1
14
Garcia, Jose
Madison County H
81-06
(24.84m)
1
15
Jones, Mike
East Gadsden HS
76-07
(23.34m)
1
16
Nelson, Isaac
Taylor County
76-01
(23.19m)
1
17
Hinchliffe, Mark
Florida State Un
61-08
(18.80m)
1
18
Mathews, Tanner
Wakulla
45-09
(13.94m)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hollifield, Brandon
Godby
6-06.00
(1.98m)
1
10
2
Odem, Devin
Florida State Un
6-02.00
(1.88m)
1
8
3
Andrews, Dennis
Godby
6-00.00
(1.83m)
1
6
4
Livingston, Traevis
Godby
5-10.00
(1.78m)
1
5
5
St. Hilaire, Chris
Godby
5-10.00
(1.78m)
1
4
6
Brown, Darrell
East Gadsden HS
5-10.00
(1.78m)
1
3
7
Williams, Shedrick
Madison County H
5-08.00
(1.73m)
1
2
8
Harvey, Dewayne
Florida State Un
5-06.00
(1.68m)
1
1
9
Hayling, Jason
Madison County H
5-04.00
(1.63m)
1
10
Williams, Eddrick
Madison County H
5-02.00
(1.57m)
1
10
Calhoun, Mike
Florida State Un
5-02.00
(1.57m)
1
12
Fitzgerald, Teron
East Gadsden HS
5-00.00
(1.52m)
1
--
Mathews, Poindexter
East Gadsden HS
NH
(--)
1
--
Stanley, Steven
East Gadsden HS
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Lavorrie
Godby
23-05.25
(7.14m)
nwi
1
10
2
Livingston, Traevis
Godby
22-04.00
(6.81m)
nwi
1
8
3
Cull, Jamar
Godby
22-00.50
(6.72m)
nwi
1
6
4
McGee, Ricky
James S Rickards
21-07.75
(6.60m)
nwi
1
5
5
Condry, Terrance
Godby
21-07.00
(6.58m)
nwi
1
4
6
Nelson, Isaac
Taylor County
20-03.50
(6.18m)
nwi
1
3
7
Calhoun, Mike
Florida State Un
20-02.50
(6.16m)
nwi
1
2
8
Stanley, Steven
East Gadsden HS
19-08.50
(6.01m)
nwi
1
1
9
Safford, O'Brian
East Gadsden HS
19-01.00
(5.82m)
nwi
1
10
Gallon, Deshawnte
Madison County H
18-11.00
(5.77m)
nwi
1
10
Odem, Devin
Florida State Un
18-11.00
(5.77m)
nwi
1
12
Gibson, Michael
East Gadsden HS
18-09.00
(5.72m)
nwi
1
13
Harvey, Dewayne
Florida State Un
18-00.75
(5.51m)
nwi
1
14
Garner, Alfred
James S Rickards
17-10.75
(5.45m)
nwi
1
15
Perkins, Yul
East Gadsden HS
17-08.50
(5.40m)
nwi
1
16
Anderson, Colin
Florida State Un
17-04.00
(5.28m)
nwi
1
17
Arnold, Tre
Madison County H
17-03.50
(5.27m)
nwi
1
18
Jackson, Tony
Taylor County
17-03.00
(5.26m)
nwi
1
19
Williams, Bobby
Madison County H
16-05.75
(5.02m)
nwi
1
20
Williams, Shedrick
Madison County H
11-07.50
(3.54m)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
St. Hilaire, Chris
Godby
46-02.00
(14.07m)
nwi
1
10
2
Livingston, Traevis
Godby
44-01.50
(13.45m)
nwi
1
8
3
Cull, Jamar
Godby
43-10.00
(13.36m)
nwi
1
6
4
Odem, Devin
Florida State Un
39-01.00
(11.91m)
nwi
1
5
5
Mathews, Poindexter
East Gadsden HS
38-11.00
(11.86m)
nwi
1
4
6
Erving, Julius
East Gadsden HS
37-11.25
(11.56m)
nwi
1
3
7
Nelson, Isaac
Taylor County
37-10.50
(11.54m)
nwi
1
2
8
Hunter, Brandon
Florida State Un
37-02.00
(11.33m)
nwi
1
1
9
Safford, O'Brian
East Gadsden HS
36-07.50
(11.16m)
nwi
1
10
Stanley, Steven
East Gadsden HS
36-05.00
(11.10m)
nwi
1
11
Woods, Taylor
Taylor County
36-01.50
(11.01m)
nwi
1
12
Barron, Joe
Florida State Un
32-00.00
(9.75m)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mueller, Billy
Godby
11-06.00
(3.51m)
1
10
2
McMillan, Connor
Florida State Un
11-00.00
(3.35m)
1
8
3
Lloyd, Eddie
Godby
10-06.00
(3.20m)
1
6
4
DeTorres, Fernando
Florida State Un
10-06.00
(3.20m)
1
5
5
Barron, Joe
Florida State Un
10-00.00
(3.05m)
1
4
6
Hunter, Brandon
Florida State Un
9-06.00
(2.90m)
1
3
7
Hygema, Josh
Taylor County
9-00.00
(2.74m)
1
2
8
Smyrnios, Jake
Taylor County
8-06.00
(2.59m)
1
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Thomas, Sharzay
Godby
12.74
nwi
1
10
2
Clark-Solomon, Jessica
Madison County H
12.89
nwi
1
8
3
Evans-jenkins, Azar
Godby
12.91
nwi
1
6
4
Edmond, Meechy
Taylor County
13.22
nwi
1
5
5
Collins, Alexis
Wakulla
13.24
nwi
1
4
6
Holifield, Bernicia
Godby
13.28
nwi
1
3
7
Pennywell, Cayla
Wakulla
13.40
nwi
1
2
8
Thomas, Carisa
Madison County H
13.65
nwi
1
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Thomas, Sharzay
Godby
12.73
nwi
3
2
Evans-jenkins, Azar
Godby
12.99
nwi
2
3
Clark-Solomon, Jessica
Madison County H
13.05
nwi
2
4
Holifield, Bernicia
Godby
13.41
nwi
1
5
Thomas, Carisa
Madison County H
13.43
nwi
3
5
Edmond, Meechy
Taylor County
13.43
nwi
2
7
Collins, Alexis
Wakulla
13.46
nwi
1
8
Pennywell, Cayla
Wakulla
13.63
nwi
2
9
Whitaker, Janay
Florida State Un
13.65
nwi
2
10
Thomas, Kadeisha
Florida State Un
13.78
nwi
1
11
Pillers, Almecia
East Gadsden HS
13.79
nwi
3
12
Jeffrey, Deja
Florida State Un
13.94
nwi
1
13
Johnson, Latice
Godby
14.06
nwi
2
14
Jackson, Bianca
Florida State Un
14.07
nwi
3
15
Robinson, Quanisha
Madison County H
14.12
nwi
3
16
Fead, Tyneshia
Taylor County
14.32
nwi
3
17
Arnold, Ty'neshia
Madison County H
14.45
nwi
2
18
Williams, Selina
Wakulla
14.49
nwi
1
19
Wiggins, Shanqueria
East Gadsden HS
14.67
nwi
1
20
Calloway, Nyesha
Wakulla
14.75
nwi
2
21
Jackson, Breondra
Taylor County
14.91
nwi
1
22
Jackson, Seondra
Taylor County
15.03
nwi
1
--
Bell, Torriah
East Gadsden HS
DNF
nwi
3
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Poole, Christine
Godby
25.07
nwi
1
10
2
Ichite, Elizabeth
Florida State Un
25.55
nwi
1
8
3
Everheart, Marrhea
Florida State Un
26.62
nwi
1
6
4
Evans-jenkins, Azar
Godby
27.16
nwi
1
5
5
Clark-Solomon, Jessica
Madison County H
27.54
nwi
1
4
6
Corbett, Brittany
Florida State Un
27.81
nwi
1
3
7
Thomas, Carisa
Madison County H
28.33
nwi
1
2
8
Thomas, Kadeisha
Florida State Un
28.65
nwi
1
1
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ichite, Elizabeth
Florida State Un
25.92
nwi
2
2
Everheart, Marrhea
Florida State Un
26.87
nwi
1
3
Poole, Christine
Godby
27.21
nwi
3
4
Evans-jenkins, Azar
Godby
27.39
nwi
2
5
Corbett, Brittany
Florida State Un
27.65
nwi
2
6
Thomas, Carisa
Madison County H
28.12
nwi
2
7
Thomas, Kadeisha
Florida State Un
28.40
nwi
1
8
Clark-Solomon, Jessica
Madison County H
28.46
nwi
3
9
Melton, Tekevia
Godby
28.67
nwi
3
9
Pennywell, Cayla
Wakulla
28.67
nwi
2
11
Elder, Delonda
Taylor County
28.71
nwi
3
12
Lytle, Chelsea
Taylor County
29.11
nwi
3
13
Collins, Alexis
Wakulla
29.83
nwi
1
14
Fead, Tyneshia
Taylor County
29.98
nwi
1
15
Sledge, Jazzmin
Madison County H
31.14
nwi
1
16
Wright, Corneisha
Madison County H
31.63
nwi
2
17
Calloway, Nyesha
Wakulla
31.74
nwi
3
18
Wiggins, Shanqueria
East Gadsden HS
32.09
nwi
2
19
Williams, Selina
Wakulla
38.19
nwi
1
--
Edmond, Meechy
Taylor County
DNF
nwi
3
--
Thomas, Sharzay
Godby
DNF
nwi
1
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Poole, Christine
Godby
56.25
2
10
2
Ichite, Elizabeth
Florida State Un
56.28
2
8
3
Everheart, Marrhea
Florida State Un
59.29
2
6
4
Kelly, Sakezia
Godby
1:01.88
2
5
5
Jackson, Sarah
Florida State Un
1:05.59
2
4
6
Bennett, Brigette
Florida State Un
1:05.75
2
3
7
Rittman, Sharquetta
East Gadsden HS
1:09.38
1
2
8
Thigpen, Kaylyn
Wakulla
1:10.02
2
1
9
Robinson, Quanisha
Madison County H
1:16.57
1
10
Sledge, Jazzmin
Madison County H
1:17.25
2
11
Davis, Jemera
Madison County H
1:21.95
1
12
Crawford, Gail
Taylor County
1:26.82
1
13
Wright, Corneisha
Madison County H
1:30.52
1
--
Hardison, Lamaya
Taylor County
DNF
1
--
Carroll, Shaketra
East Gadsden HS
DNF
1
--
Giacomucci, Ashley
Taylor County
DNF
1
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sheals, Marissa
Florida State Un
2:32.61
2
10
2
Murray, Allison
Florida State Un
2:33.71
2
8
3
Earp, Sydney
Florida State Un
2:34.18
2
6
4
Clarke, Tifara
Florida State Un
2:38.73
2
5
5
Hightower, Brittany
Godby
2:45.10
2
4
6
Woodcock, Norma
Wakulla
2:50.61
2
3
7
Thompson, Chelsea
Wakulla
2:50.63
2
2
8
Blanco, Hannah
Taylor County
3:09.96
1
1
9
Thomas, Madison
Taylor County
3:11.85
1
10
Daniels, Kelasha
East Gadsden HS
3:15.17
1
11
Gillings, Dominique
Godby
3:16.74
1
12
Handley, Stephanie
Taylor County
3:45.50
1
--
Davis, Jemera
Madison County H
DNF
2
--
Crawford, Gail
Taylor County
DNF
1
Womens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Murray, Allison
Florida State Un
5:42.75
1
10
2
Toothman, Langlee
Florida State Un
6:00.64
1
8
3
Yue, Isabella
Florida State Un
6:04.38
1
6
4
Woodcock, Norma
Wakulla
6:05.67
1
5
5
Murray, Amy
Florida State Un
6:07.40
1
4
6
Atkinson, Cora
Wakulla
6:15.55
1
3
7
Mitroutzov, Sonya
Godby
6:53.81
1
2
8
Gray, Raychel
Wakulla
6:54.34
1
1
9
Blanco, Hannah
Taylor County
7:04.16
1
10
Thomas, Madison
Taylor County
7:06.01
1
11
Hopkins, Caytie
Godby
7:10.58
1
12
Mccray, Angelina
East Gadsden HS
7:11.66
1
13
Gillings, Dominique
Godby
7:18.48
1
--
Crawford, Gail
Taylor County
DNF
1
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Murray, Amy
Florida State Un
13:18.16
1
10
2
Toothman, Langlee
Florida State Un
13:23.42
1
8
3
Yue, Isabella
Florida State Un
13:28.84
1
6
4
Atkinson, Cora
Wakulla
13:38.71
1
5
5
Earp, Sydney
Florida State Un
14:07.00
1
4
6
Trombini, Jessical
Wakulla
14:53.72
1
3
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Austin, Haley
James S Rickards
14.56
nwi
1
10
2
McGee, LaKetra
Florida State Un
14.81
nwi
1
8
3
Jones, Brittany
James S Rickards
15.78
nwi
1
6
4
Corbett, Brittany
Florida State Un
15.91
nwi
1
5
5
DeTorres, Ana
Florida State Un
16.02
nwi
1
4
6
Hall, Quaniqua
Godby
17.28
nwi
1
3
7
Chandler, Latonya
East Gadsden HS
17.48
nwi
1
2
8
Williams, Candiace
James S Rickards
17.73
nwi
1
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Austin, Haley
James S Rickards
14.47
nwi
1
2
McGee, LaKetra
Florida State Un
14.99
nwi
2
3
DeTorres, Ana
Florida State Un
15.76
nwi
1
4
Corbett, Brittany
Florida State Un
15.81
nwi
2
5
Jones, Brittany
James S Rickards
16.68
nwi
2
6
Hall, Quaniqua
Godby
17.21
nwi
1
7
Chandler, Latonya
East Gadsden HS
17.76
nwi
1
8
Williams, Candiace
James S Rickards
17.81
nwi
2
9
Mccullers, Emily
Wakulla
18.40
nwi
2
10
West, Aeon
Florida State Un
20.59
nwi
1
Womens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jones, Brittany
James S Rickards
44.52
1
10
2
McGee, LaKetra
Florida State Un
46.49
1
8
3
DeTorres, Ana
Florida State Un
48.67
1
6
4
Hall, Quaniqua
Godby
49.71
1
5
5
Austin, Haley
James S Rickards
50.12
1
4
6
Chandler, Latonya
East Gadsden HS
51.21
1
3
7
Williams, Candiace
James S Rickards
53.01
1
2
8
Corbett, Brittany
Florida State Un
53.57
1
1
Womens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Jones, Brittany
James S Rickards
45.24
2
2
DeTorres, Ana
Florida State Un
47.45
1
3
Hall, Quaniqua
Godby
49.34
2
4
McGee, LaKetra
Florida State Un
50.29
1
5
Austin, Haley
James S Rickards
50.51
2
6
Chandler, Latonya
East Gadsden HS
50.66
1
7
Corbett, Brittany
Florida State Un
50.68
1
8
Williams, Candiace
James S Rickards
52.81
2
9
Mccullers, Emily
Wakulla
53.90
1
10
Jackson, Bianca
Florida State Un
59.38
2
Womens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Thomas
,
Hall
,
Holifiel
,
Johnson
Godby
50.34
1
10
2
Jones
,
Austin
,
Berrian
,
Williams
James S Rickards
50.41
1
8
3
Mcculler
,
Collins
,
Calloway
,
Thigpen
Wakulla
52.74
1
6
4
Jeffrey
,
Jackson
,
Bennett
,
West
Florida State Un
52.76
1
5
5
Relay Team
Madison County H
53.31
1
4
6
Chandler
,
Bell
,
Rittman
,
Wiggins
East Gadsden HS
54.10
1
3
--
Edmond
,
Lytle
,
Jackson
,
Jackson
Taylor County
DQ
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Ichite
,
McGee
,
Detorres
,
Jackson
Florida State Un
4:02.89
1
10
2
Banks
,
Poole
,
Hall
,
Hightowe
Godby
4:10.43
1
8
3
Edmond
,
Giacomuc
,
Elder
,
Lytle
Taylor County
4:33.70
1
6
4
Mcculler
,
Woodcock
,
Thigpen
,
Mcculler
Wakulla
4:36.30
1
5
5
Carroll
,
Chandler
,
Bell
,
Rittman
East Gadsden HS
4:49.79
1
4
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Murray
,
Murray
,
Earp
,
Yue
Florida State Un
10:16.27
1
10
2
Mitroutz
,
Banks
,
Poole
,
Hall
Godby
11:33.89
1
8
3
Atkinson
,
Trombini
,
Gray
,
Mcculler
Wakulla
11:46.10
1
6
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edwards, Michelle
Godby
39-06.00
(12.04m)
1
10
2
Clark, Alisha
James S Rickards
32-05.50
(9.89m)
1
8
3
Berrian, Jennifer
James S Rickards
32-03.00
(9.83m)
1
6
4
Holifield, Bernicia
Godby
32-01.00
(9.78m)
1
5
5
Bryant, Orieana
Florida State Un
29-11.00
(9.12m)
1
4
6
Stephens, Arneshia
Taylor County
29-06.00
(8.99m)
1
3
7
Ojo, Shade
Florida State Un
29-06.00
(8.99m)
1
2
8
Hamilton, Hakima
Taylor County
29-01.00
(8.86m)
1
1
9
Stallworth, Jhori
Florida State Un
28-01.00
(8.56m)
1
10
West, Aeon
Florida State Un
26-06.00
(8.08m)
1
11
Brown, Kalia
Madison County H
26-00.00
(7.92m)
1
12
Bennett, Danielle
Godby
24-06.00
(7.47m)
1
13
Davis, Jakourtney
Taylor County
24-02.00
(7.37m)
1
14
Lewis, Shontea
Madison County H
24-00.00
(7.32m)
1
15
Sowner, Suzanne
Wakulla
22-05.00
(6.83m)
1
16
Blackshear, Terri
Madison County H
21-08.00
(6.60m)
1
17
Mitroutzov, Sonya
Godby
18-06.00
(5.64m)
1
Womens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edwards, Michelle
Godby
109-06
(33.38m)
1
10
2
Hamilton, Hakima
Taylor County
91-09
(27.97m)
1
8
3
Ojo, Shade
Florida State Un
90-06
(27.58m)
1
6
4
Freeman, Jasmine
Florida State Un
87-04
(26.62m)
1
5
5
Clark, Alisha
James S Rickards
75-07
(23.04m)
1
4
6
Berrian, Jennifer
James S Rickards
74-10
(22.81m)
1
3
7
Stallworth, Jhori
Florida State Un
72-01
(21.97m)
1
2
8
Bennett, Danielle
Godby
68-04
(20.83m)
1
1
9
Blackshear, Terri
Madison County H
62-03
(18.97m)
1
10
Jackson, Mallory
Florida State Un
59-03
(18.06m)
1
10
Lewis, Shontea
Madison County H
59-03
(18.06m)
1
12
Brown, Kalia
Madison County H
57-04
(17.48m)
1
13
Sowner, Suzanne
Wakulla
50-11
(15.52m)
1
14
Abercrombie, Keondra
Taylor County
44-11
(13.69m)
1
15
Robinson, Lakendra
Taylor County
37-08
(11.48m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Corbett, Brittany
Florida State Un
5-00.00
(1.52m)
1
10
2
Giacomucci, Ashley
Taylor County
4-10.00
(1.47m)
1
8
3
Jinks, Donielle
Godby
4-08.00
(1.42m)
1
6
4
Kill, Mariah
Florida State Un
4-06.00
(1.37m)
1
5
5
Vincent, Mariah
Godby
4-04.00
(1.32m)
1
4
6
Banks, Shuntivia
Godby
4-02.00
(1.27m)
1
3
7
Kirton, Make-Im
Florida State Un
4-02.00
(1.27m)
1
1.50
7
Melton, Mikela
Godby
4-02.00
(1.27m)
1
1.50
9
Sheals, Marissa
Florida State Un
4-02.00
(1.27m)
1
--
Blanco, Hannah
Taylor County
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Thomas, Sharzay
Godby
17-04.00
(5.28m)
nwi
1
10
2
Carroll, Shaketra
East Gadsden HS
15-03.00
(4.65m)
nwi
1
8
3
Jeffrey, Deja
Florida State Un
15-02.50
(4.64m)
nwi
1
6
4
Sheals, Marissa
Florida State Un
15-02.50
(4.64m)
nwi
1
5
5
Pillers, Almecia
East Gadsden HS
15-02.00
(4.62m)
nwi
1
4
6
Bell, Torriah
East Gadsden HS
14-09.50
(4.51m)
nwi
1
3
7
Jinks, Donielle
Godby
14-04.00
(4.37m)
nwi
1
2
8
Bennett, Brigette
Florida State Un
14-01.00
(4.29m)
nwi
1
1
9
Holifield, Bernicia
Godby
13-07.50
(4.15m)
nwi
1
10
Wiggins, Shanqueria
East Gadsden HS
13-06.00
(4.11m)
nwi
1
11
Arnold, Ty'neshia
Madison County H
13-01.00
(3.99m)
nwi
1
11
Calloway, Nyesha
Wakulla
13-01.00
(3.99m)
nwi
1
13
Jackson, Sarah
Florida State Un
13-00.00
(3.96m)
nwi
1
14
Sledge, Jazzmin
Madison County H
12-09.00
(3.89m)
nwi
1
15
Stephens, Arneshia
Taylor County
12-02.50
(3.72m)
nwi
1
16
Upshaw, Tiffany
Taylor County
12-01.00
(3.68m)
nwi
1
17
House, Lisa
Wakulla
11-04.00
(3.45m)
nwi
1
18
Sowner, Suzanne
Wakulla
11-01.00
(3.38m)
nwi
1
--
Johnson, Latice
Godby
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Giacomucci, Ashley
Taylor County
33-04.50
(10.17m)
nwi
1
10
2
Carroll, Shaketra
East Gadsden HS
32-02.50
(9.82m)
nwi
1
8
3
Rittman, Sharquetta
East Gadsden HS
31-10.50
(9.72m)
nwi
1
6
4
DeTorres, Ana
Florida State Un
31-07.50
(9.64m)
nwi
1
5
5
Bell, Torriah
East Gadsden HS
30-11.00
(9.42m)
nwi
1
4
6
Bennett, Brigette
Florida State Un
29-11.00
(9.12m)
nwi
1
3
7
Melton, Mikela
Godby
29-09.50
(9.08m)
nwi
1
2
8
Melton, Tekevia
Godby
28-08.50
(8.75m)
nwi
1
1
9
Chandler, Latonya
East Gadsden HS
28-04.00
(8.64m)
nwi
1
10
Jeffrey, Deja
Florida State Un
28-00.00
(8.53m)
nwi
1
--
Johnson, Latice
Godby
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McMillan, Carter
Florida State Un
8-06.00
(2.59m)
1
10
2
Mitroutzov, Sonya
Godby
8-00.00
(2.44m)
1
8
3
Hayes, Radiance
Florida State Un
7-06.00
(2.29m)
1
6
4
Murray, Amy
Florida State Un
7-06.00
(2.29m)
1
5
5
Harrison, Lindsey
Florida State Un
7-00.00
(2.13m)
1
4
--
Blanco, Hannah
Taylor County
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
None
More news
2012 Results - Florida FHSAA 2A District 2
272 shares:
Florida FHSAA 2A District 2
,
East Gadsden High School Track & Field and Cross Country - Havana, Florida
,
Florida State University School Track & Field and Cross Country - Tallahassee, Florida
,
Godby High School Track & Field and Cross Country - Tallahassee, FL
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Madison County High School Track & Field and Cross Country - Madison, Florida
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
30
2013
2
6
2012
5
10
2011
1
10
2010
3
Show 2 more
Hashtags
None
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!